Kışa Formda Girmenin Yolları

0
148
görüntülenme

Kışa Formda Girmenin Yolları

Birçok insan yaz tatillerinde ve sık sık çıktığı iş seyahatlerinde düzensiz ve dikkat etmeden yemek tüketmektedir. Genelde hepimizi cezbeden o açık büfeler ve birbirinden lezzetli yemekler aklımızı başımızdan almaya yetiyor. 

Yaz tatilinin bitmesine yakın herkes kışa formda girmenin yolları nasıl olacak diye düşünüyor. Kışa formda girip aynı zamanda sağlıklı bir şekilde kilo vermek en önemlisidir. Kilo aldığınızı düşünüp strese girerseniz bu sefer stresten yemeye devam edip kendinize daha fazla zarar vereceksiniz. 

Öncelikle sebepsiz yere acıktığınız zamanlarda bol bol su tüketimi yapın. Su açlığı bastıracak en önemli etkendir. Tokluk hissi verdiği gibi mideyi uyarmayı da başarıyor. Şuan bütün bildiklerinizi bir kenara koyun ve sizler için maddeler halinde derlediğimiz kışa formda girmenin yollarına bir göz atın.

Kışa Formda Girmenin 6 yolu

  1. Öncelikle ekmek tüketimini kesinlikle en aza indirmelisiniz. Eğer kahvaltı ve yemeklerin yanında ekmek tüketme gereği duyuyorsanız tam buğday ekmeği veya çavdar ekmeğini tüketin.
  2. Bol bol su tüketimi yapın. Açlık hissi geldiği zaman size en çok yardımcı olan şey su içmek olacaktır. Hem açlığınızı bastıracak hem de size tokluk hissi verecektir.
  3. En az 2 öğün meyve ve sebze tüketin. Eğer açlık hissi su içtiğinizde bile gitmiyorsa meyve ve sebze tüketin. Hem sağlıklı hem de zararsız besin türleridir. Sebze-meyve tüketimi size vitamin ve mineral olarak da geri dönecektir.
  4. Hepimizin bildiği gibi bizlere en çok tokluk hissi veren gıda yumurtadır. Gün içerisinde haşlanmış veya az yağlı kızarmış omlet sizlere tokluk hissini fazlasıyla verecektir.
  5. Tabi ki ara öğünlerde en çok fındık, badem ve ceviz tüketimi yapmalısınız. Size yeterince tokluk hissi verecektir.
  6. Gün içinde kalorisi yüksek içeceklerden uzak durmalısınız. Kahve içmek istiyorsanız, doğal süt ile yapılan kahveleri, meyve çayı istiyorsanız da sallama çay değil de organik meyve çaylarını tüketmeniz daha doğru olacaktır.

Eğer bu maddeleri doğru bir şekilde uygularsanız istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli husus asla pes etmemeniz gerektiğidir.

YORUM YAZ

Lütfen Yorumunuzu Giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz